Сертифікаційний Центр

Центр сертифікації українського Грід був створений у 2008 році відповідно до Державної цільової програми від 7 грудня 2005 р.  № 1153 «Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці на 2006-2010 роки», щоб забезпечити потреби українського науково-освітнього співтовариства у службі інфраструктури відкритих ключів, а також дозволити об’єднання української інфраструктури з європейськими та світовими Грід.

Інфраструктура відкритих ключів (Public Key Infrastructure, PKI) – це технологія аутентифікації за допомогою публічних (відкритих) ключів, що є основою безпеки у Грід. Ґрунтується вона на принципі довіри користувачів до центру (certification authority, CA), що засвідчує відповідність ключа користувачу. Кожен користувач має пару приватний/ публічний ключ, при чому приватний відомий тільки його власнику. Таким чином, користувач, що може декодувати повідомлення, закодовані певним відкритим ключем, який підписаний CA на засвідчення особи користувача, є аутентифікованим на ресурсах, що довіряють даному CA.
Сертифікаційний центр є автономном органом, що  підлеглий  і  контролюється   європейською організацією  EUGridPMA , і територіально разташований  на майданчику Центру суперкомп’ютерних обчислень НТУУ «КПІ» . Основною його задачею є видача персональних цифрових сертифікатів для користувачів, а також сертифікатів для ресурсів та сервісів, що є складовими українського Грід.

Оскільки, за політикою CA, для посвідчення особи власника сертифікату необхідна особиста зустріч із підтвердженням відповідності копій документів оригіналам, для полегшення цієї процедури у Харкові та Львові існують регіональні реєстраційні центри (registration authorities, RA), до яких можуть безпосередньо звертатись нові користувачі.
Центр сертифікації веде списки виданих та відкликаних сертифікатів та разом із центром управління віртуальними організаціями (virtual organizations management service, VOMS), що наразі функціонує в Київському національному Університеті ім. Т.Г. Шевченка, надає основу для служб аутентифікації/авторизації в українському Грід.

Детальну інформацію про процедуру отримання сертифікатів та інше можна знайти на сайті Сертифікаційного центру: http://ca.ugrid.org

Ukrainian (UA)Russian (CIS)English (United Kingdom)